We promote singing in a choir as a lifestyle
  • Language / язык
 
Choir: Fundacja Chórtownia
Country: Poland
Starting date: 2023-02-19
Available translations:

Koncert "Śpiewamy dla Pokoju"

Koncert
5 marca 2023 r. międzynarodowy zespół wokalno-instrumentalny złożony z artystów z Polski, Mołdawii, Ukrainy, Kazachstanu, Szwajcarii, Serbii, Austrii, Rumunii, Szwajcarii i Niemiec zaśpiewa koncert dla pokoju na świecie

Fundacja Chórtownia, Centrum Kultury Victoria oraz Państwowa Szkoła Muzyczna im. L. Różyckiego w Gliwicach mają zaszczyt zaprosić Państwa na uroczysty koncert „Śpiewamy dla Pokoju”. Koncert odbędzie się w Gliwicach w dniu 5 marca 2023 r. o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach przy ul. Ziemowita 12.

Koncert ten odbywa się w ramach międzynarodowego projektu THE CHILDREN SING FOR WORLD PEACE, w którym biorą udział muzycy z całego świata: młodzi Artyści ze szkoły Muzycznej w Kiszyniowie (Mołdawia) oraz w Odessie (Ukraina) z towarzyszeniem profesjonalnego zespołu kameralnego instrumentalistów z Serbii, Austrii, Szwajcarii, Niemiec i Białorusi działającego pod nazwą „Mountain Silence”. W roli polskiego gospodarza wystąpi Chór Mieszany „Klaster” z Zabrza, skupiający chórzystów z całego regionu.

W repertuarze około półtoragodzinnego, wielowątkowego koncertu znajdą się utwory klasyczne, sakralne i rozrywkowe oraz pieśni o tematyce pokojowej w języku bengalskim (język wywodzący się z sanskrytu, który uważany jest za najstarszy język świata) i angielskim autorstwa Śri Chinmoya, pochodzącego z Indii humanisty, ambasadora pokoju działającego przez 37 lat przy ONZ i nominowanego do pokojowej nagrody Nobla. Śri Chinmoy tworzył liczne programy o tematyce pokojowej: koncerty, wystawy, wykłady, konferencje i spotkania członków Sekretariatu ONZ z ambasadorami i delegacjami z całego świata. Na koniec koncertu zabrzmi wykonany wspólnie przez wszystkich uczestników utwór „Modlitwa o pokój” autorstwa gliwiczanina Norberta Blachy.

Koncert w Gliwicach jest jednym z kilku na trasie tego międzynarodowego zespołu – pozostałe odbędą się na Słowacji, w Warszawie oraz w Garwolinie.
 
Nazwa projektu: The Children Sing for World Peace

Organizatorzy:
Szkoła Muzyczna im. Eugena Doga w Kiszyniowie, Mołdawia
Szkoła Muzyczna im. Piotra Stolarskiego w Odessie, Ukraina
Fundacja Chórtownia – Gliwice
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach
Centrum Kultury „Victoria” w Gliwicach

Partnerzy:
Maestro Śri Chinmoy Center
Stowarzyszenie Pod Blaszanym Kurem – Gliwice
MasterPeace Poland
Chór Mieszany Klaster

Bilety w cenie 20zł są dostępne pod adresem 
https://tobilet.pl/koncert-spiewamy-dla-pokoju.html

Można także skontaktować się z nami w celu otrzymania bezpłatnej wejsciówki.Comments

Choralnet.org · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · hosting: niebieski.net ·