We promote singing in a choir as a lifestyle
  • Language / язык
 
Country: Poland
Starting date: 2023-01-22
Available translations:

Akcja One Bilion Rising w Gliwicach - nabór do chóru

Akcja One Bilion Rising w Gliwicach - nabór do chóru
18 lutego w ramach ogólnoświatowej akcji One Bilion Rising odbędzie się w Gliwicach taniec przeciwko przemocy. Zapraszamy osoby chętne do zaśpiewania podkładu muzycznego do tej akcji.

W 2013 roku po raz pierwszy kobiety na całym świecie wspólnie protestowały przeciwko przemocy seksualnej i fizycznej. Na przestrzeni lat akcja rozwijała się, przyłączały się do niej kobiety z kolejnych krajów, miast i wsi, poruszając  takie tematy jak: przemoc ekonomiczna, przemoc na tle rasowym, przemoc ze względu na płeć, przemoc spowodowaną przez wojny, korupcję, instytucje, przemoc spowodowaną przez chciwość i wiele innych. Każdy kraj czy  miejscowość wybierała i dodawała kolejne formy przemocy, które były dla lokalnej społeczności najważniejsze.

Wspólnym mianownikiem akcji jest taniec, bo tańcząc rządzę swoim ciałem, a wspólny taniec wyzwala energię.

Polska akcja odbywa się pod hasłem Nazywam się Miliard. Pierwszego roku do akcji przyłączyło się 17 miejscowości, a w 2018 roku tańczyło i protestowało niemal 100! Za każdym razem poruszamy trudny, zamieciony pod dywan problem związany z przemocą wobec kobiet i/lub dziewcząt.

Koordynatorką akcji w Polsce jest fundacja Feminoteka.

W Gliwicach akcja odbędzie się 19 lutego. Gliwiccy organizatorzy chcieliby rozszerzyć akcję o element chóralny - wspólne zaśpiewanie na żywo piosenki, do której zostanie wykonany układ taneczny. Jest to kilkuminutowy utwór w języku polskim:

http://rafiozoo.ayz.pl/to-jest-nasz-krzyk_one-billion-rising_2017.mp3

W czasie akcji zostanie odtworzone to nagranie - zapraszamy osoby chętne do zaśpiewania go do przyjścia na wcześniejszą próbę, która odbędzie się na pół godziny przed akcją. Dokłądne informacje podamy wkrótce (będzie to przed południem w sobotę 18lutego).

Póki co, podajemy kontakt do Koordynatorki Chóru:

Bogna Żukowska, tel. 601-49-15-69

Zgłoszenia można przesyłać SMSem, abyśmy mogli poinformować o miejscu i godzinie próby.

Serdecznie zapraszamy!


 

See also


Comments

Choralnet.org · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · hosting: niebieski.net ·