We promote singing in a choir as a lifestyle
  • Language / язык

29. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika

29. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika

Starting date2022-12-01
Ending date2023-01-15
Submission deadline2022-11-28
Country, CityPoland, Będzin
AddressSportowa 20
WWWhttp://www.mfkip.pl
Entered 2022-11-08 by Jarosław Ciszek
Description

Przed nami 29. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika - największego przeglądu kolęd w Europie.
Do 28 listopada na stronie www.mfkip.pl trwa przyjmowanie zgłoszeń do eliminacji, które w grudniu odbędą się w ponad 30 miastach w Polsce oraz na Ukrainie, Białorusi i Litwie. W tym roku, po pandemicznych zawirowaniach, w stu procentach na żywo (wyjątek - z oczywistych względów - zrobiono dla polonijnych solistów i grup z Ukrainy i Białorusi). W Polsce eliminacje odbędą się w Będzinie, Bielsku Białej, Bydgoszczy, Częstochowie, Dąbrowie Górniczej, Dębnie, Dobrodzieniu, Gnieźnie, Goleniowie, Jaworznie, Katowicach, Kielcach, Kołobrzegu, Krakowie, Krasnobrodzie, Lublinie, Łambinowicach, Łazach, Łodzi, Mikołowie, Nowej Soli, Olsztynie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Raciborzu, Radomiu, Rybniku, Sanoku, Tarnowskich Górach, Tuchowie, Warszawie i Wrocławiu.
- W Festiwalu udział mogą brać soliści, chóry i zespoły niezależnie od wieku, bo przecież kolędy łączą pokolenia! Nie jest też ważne, czy wykonawcy preferują tradycyjny śpiew sakralny, czy też dodają do niego nowoczesne akcenty muzyczne - ważne, by było prawdziwie, z serca i z wiarą w bożonarodzeniową łaskę, jaką daje światu Boże Narodzenie. Udział w Festiwalu jest dla uczestników całkowicie bezpłatny - wyjaśnia rzecznik prasowy Festiwalu, Jarosław Ciszek.
Finał Festiwalu, gromadzący zwycięzców ze wszystkich stron Polski i Europy, odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej Będzin Arena. 10 stycznia organizatorzy zapraszają na koncert inauguracyjny w wykonaniu grupy Golec UOrkiestra. W dniach 12-14 stycznia zaplanowano przesłuchania finałowe, a 15 stycznia o godz. 16.00 odbędzie się Koncert Galowy, na którym poznamy zdobywców wynoszącej 10 tys. zł nagrody Grand Prix.
Szczegółowe informacje, regulamin oraz możliwość zgłoszeń dostępne są na stronie www.mfkip.pl.
- W jednej z kolęd, spopularyzowanej przez zespół Skaldowie, śpiewamy: "Do szopy, do szopy wszyscy, kto ogrzać pragnie ręce. Z darami, z darami, z darami, by odtajało serce". Kolędy mają niezwykłą moc, wielki ładunek energii, któremu nie straszny nawet kryzys energetyczny. W niełatwym czasie roztapiają lody i dają nadzieję, dlatego tak bardzo są nam dziś potrzebne - mówi dyrektor Festiwalu, ks. Piotr Pilśniak.

Location

Comments

Choralnet.org · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · hosting: niebieski.net ·