We promote singing in a choir as a lifestyle
  • Language / язык

Chór mieszany Echo przy Trzebińskim Centrum Kultury - CHóR ECHO

CountryPoland
CityTrzebinia
Zip code32-540
Address
Phone number663363200
Skype
WWWhttps://www.facebook.com/echotrzebinia/?ref=page_internal
Emailk.cierlikliszka@gmail.com
Choir typechór mieszany
Age Groupmiędzypokoleniowy
Exists since1965
Languages of communication Polish,
Entered 2021-05-21
Moderator Katarzyna Cierlik-liszka
Professionalno
Conductor
Agnieszka Trela-Jochymek

Days and hours of choir repetitions
Trzebinia
Description
Chór mieszany Echo powstał w 1965 roku jako Chór mieszany Echo Górnicze pod patronatem KWK Siersza w Trzebini. Od 1990 roku działa przy Trzebińskim Centrum Kultury w Trzebini i jest jednym z większych chórów amatorskich działających w Małopolsce.
Chór Echo to śpiewacy - amatorzy, których od wielu lat łączy wspólna pasja – śpiewanie.

Założycielem i pierwszym dyrygentem chóru był Zbigniew Oczkowski, następnie Jerzy Chłopek a od 2011 roku chórem dyryguje Agnieszka Trela – Jochymek absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie i studiów podyplomowych dyrygentury w Bydgoszczy.

Chór uczestniczy w uroczystościach kościelnych, gminnych i państwowych. Ma za sobą około 700 koncertów wykonanych zarówno w kraju jak i zagranicą.
Successes
Zespół może poszczycić się wieloma wyróżnieniami, nagrodami i odznaczeniami.

Są to m. in.:
· Złota Odznaka z Wieńcem Laurowym i Złota Odznaka z Brylantem Polskiego Związku Chóru i Orkiestr za krzewienie muzyki polskiej
· Nagroda artystyczna Starosty Powiatu Chrzanowskiego dla wybitnych twórców i animatorów, którzy swoja pracą i osiągnięciami przyczyniają się do upowszechniania kultury i sztuki
· Nagroda okolicznościowa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z okazji 50-lecia istnienia zespołu
· Brązowa Struna na XVIII Ogólnopolskiego Konkursie Chórów " O złotą strunę..." w Niepołomicach
· Nagroda specjalna za krzewienie kultury śpiewaczej na I Międzynarodowym Festiwalu Muzyki im. Prof. Józefa Świdra w Cieszynie

W 2015 roku Chór Echo obchodził 50 lecie działalności artystycznej, który uczcił uroczystym koncertem jubileuszowym z udziałem wybitnych polskich solistów oraz orkiestry kameralnej Camerata z Krakowa, jaki odbył się w Bazylice Mniejszej NSPJ w Trzebini.

W 2016 roku brał udział w spotkaniu kilkudziesięciu chórów z całej Europy w ramach koncertu Singing Europe we Wrocławiu, gdzie wraz z innymi chórzystami, orkiestrą i publicznością wykonał największe europejskie przeboje.
Repertoire
Repertuar chóru to ponad 200 utworów o bardzo zróżnicowanej tematyce. Chór śpiewa pieśni ludowe, patriotyczne i religijne. Wykonuje utwory z oper, operetek, musicali. Bierze czynny udział w konkursach, festiwalach i przeglądach muzycznych o charakterze lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim.
Members

To view all Chórtownia resources or add your entries, you must be logged. If you do not have an account yet - sign up!

loggin in:

email or login password   Register for free


Location

Comments

Choralnet.org · Festivals in Russia · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · hosting: niebieski.net ·